Skip to main content
Toggle navigation

Fellows

Congratulations to the APRICOT 2019 Fellows.

Name Gender Economy Affiliation Track
Amanda Jane Wakana F Papua New Guinea Telikom PNG Limited Workshop
Kensly  Joses M Vanuatu Vanuatu Government (CERT Vanuatu) Workshop
Kunal Krishnil Raj M Fiji Telecom Fiji Limited Workshop
Naumanuka  Veatupu M Tonga Naumanuka Veatupu Workshop
Rita Joyce Eteuati F Western Samoa CSL Workshop
Tarau  Bauia M Kiribati Ministry of Health and Medical Services Workshop
Ali  Md. Hayder M Bangladesh National University Workshop
Altanshagai Dogsom M Mongolia Univision LLC, Unitel Group Workshop
Aris Cahyadi Risdianto M Indonesia Institut Teknologi Bandung (ITB) Conference
Bimolendu Shekhar Sarker M Bangladesh Rajshahi University of Engineering & Technology (RUET), Bangladesh Workshop
Boldbayar  Jantsan M Mongolia Information Communications Network Workshop
Chimi  Wangmo F Bhutan Gyalpozhing College of Information Technology, Royal University of Bhutan Workshop
Fridolin Febrianto M Indonesia Universitas Papua Workshop
Gam Arachchige M Sri Lanka Industrial Technology Institute (Ministry of Science and Technology - Sri Lanka) Workshop
Irfan  Irshad M Sri Lanka iCore Technology Solutions Workshop
Jaro Son Maqued Lacerna M Phillipines Department of Science and Technology - Advanced Science and Technology Institute Workshop
Lan Thi Mai Nguyen F Vietnam East West Management Institute Workshop
Manoj  Adhikari M Bhutan GIC-Bhutan Reinsurance Co. Ltd. Workshop
Mazharul  Islam M Bangladesh Bangladesh University of Professionals (BUP) Workshop
Md Ariful  Islam M Bangladesh Bangladesh Research and Education Network (BdREN) Workshop
Melchizedek Ibarrientos Alipio M Phillipines Malayan Colleges Laguna Conference
Min Hein Kyaw M Myanmar Ms. Htet Myat Han Workshop
Nyamlkham  Badam F Mongolia MONGOLIAN UNIVERSITY OF SCIENCE AND TECHNOLOGY Workshop
Sudhatma  karki M Nepal Tilganga Institute of Ophthalmology Workshop
Sugarsuren Namjilbadam F Mongolia Gemnet Conference
Suren Gamage Suren M Sri Lanka TechCERT Workshop
Swapneel Surendra Patnekar M India Shreshta IT Technologies Pvt. Ltd. Workshop
Tashi Wangmo F Bhutan Drukair corporation ltd Workshop
The Su Lwin F Myanmar Yatanarpon Teleport Public Company Limited Workshop
Tsend Shijirbaatar F Mongolia Skymedia Corporation LLC (Skytel Group LLC) Conference
Tshering Dorji M Bhutan District Administration, Tsirang Workshop
Vladimir Axl Von Carlo Delos Reyes Zurbano M Phillipines Electrical and Electronics Engineering Institute / Roel Ocampo Workshop
Vu Hung Tran M Vietnam NetNam Corporation - Branch in HCMC Workshop
Wangchuk  Yeshi M Bhutan College of Science and Technology Workshop
Yeshi  Peldon F Bhutan Nima Gyeltshen Workshop
Yohani Shamindi Ranasinghe F Sri Lanka University of Colombo School of Computing Conference
Fietyata Yudha M Indonesia Universitas Islam Indonesia Workshop
Sophanith  Chhom M Cambodia Paul Blanche-HORGAN Conference